top of page

Neden Teepee House Çadırları?Neredeyse tüm köpeklerin bir yatağı olması gerekir, ancak bu, köpeğinize kişiliği olmayan sıkıcı, eski bir yatak vermeniz gerektiği anlamına gelmez.

Piyasada, köpeğinizin göreceli bir gizlilik içinde dinlenmesine izin veren Teepee House kedi köpek yatakları da dahil olmak üzere bir dizi eğlenceli ve süslü kedi köpek yatağı bulunmaktadır.

Teepee House kalite, estetik ve kullanım kolaylığı açısından büyük farklılıklar gösterir, bu nedenle beklentilerinizi karşılayacak bir model seçtiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Bir Teepee House çadırında arayacağınız bazı şeyleri açıklayacağız ve köpeğinizin bir teepee house çadır yatağı için uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacağız.İyi Bir Teepee Yatağında Aranacak Şeyler

Hangi kedi köpek çadırını satın alırsanız alın, düzgün çalışmasını sağlayacak birkaç temel özelliğe sahip olduğundan, bakımı kolay olduğundan ve sizin veya köpeğiniz için herhangi bir güvenlik tehlikesi oluşturmadığından emin olmak istersiniz. En önemli hususlardan bazıları şunları içerir:Dayanıklı Kumaş

Çadır kumaşının köpeğinizin tırmalamasına ısırmasına dayanıklı bir kumaşa sahip olması gerekir.

Özellikle yavru köpeklerde idrar kaçırma gibi durumların yaşanabileceğinden su itici özelliğinin olması gerekir.

Ayrıca hava alabilen pamuklu kumaşa sahip olmasıca ciddi derecede önemlidir.

Aletsiz Kurulum

Bir tornavida aramak için kullanma kılavuzlarını dökmeyi ve mutfak çekmecelerinizi karıştırmayı hepimiz sevmiyoruz, bu yüzden bir araya getirmesi kolay ve minimum sayıda alet gerektiren bir kedi köpek çadırı seçmek isteyeceksiniz.


Açılıp Kapanan Perdesinin Olması

Perdeleri açıp kapatmanıza izin veren perdelere sahiptir. Bu güzel bir özellik çadırın 2 köşesinde bulunan cırt cırtlar sayesinde dilediğinizde perdeleri açıp köpeğinize kapalı bir alan yaratabilirsiniz.


Dahil Zemin Örtüsü

Köpeğinizin veya kedinizin zeminde çadırı itme olasılığı yüksek olacağından, zemin örtüleri olması çok önemlidir. Ayrıca Zemin örtüleri, köpeğinizin dökülen saçlarını evinizin zeminini kaplamasına izin vermek yerine toplayacağından, evinizi daha temiz tutmanıza da yardımcı olur.

Yastık Uyumluluğu

Rahatını sağlamak için köpeğinizin veya kedinizin çadırına bir yastık veya evcil hayvan yatağı eklemek iyi bir fikirdir (aynı zamanda onu ilk etapta çadırın içine çekmenize de yardımcı olacaktır).


Köpeğiniz Teepee House Çadırına Uygun mu?


Küçük boyutlu

Çadırın doğal tasarımı nedeniyle, genellikle küçük köpekler ve kediler tercih ediyor . Ancak 85-85cm büyük ırk çadırlarımız sayesinde 40-50 kiloluk bir Golden Retriver gibi ırklarında çadır ihtiyacı karşılanıyor.


Sakinlik

Teepee House çadırları oldukça dayanıklıdır, ancak bazı köpeklerin enerjik oyun stilinde çadırda kaymalar veya yerinin değişmesi gibi durumlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda çadırınızı bir halının üstüne kurmanızda fayda var.Maceracı ruh

Teepee için Alternatif Kullanımlar

Birçok evcil hayvan sahipi, evcil hayvan çadırının yanı sıra çeşitli şeyler için çadırı kullanabileceğini keşfetti. Teepee House çadır yatakları için en ilginç uygulamalardan bazıları şunlardır:

Oyuncak Mağarası

Köpeğinizin (veya çocuğunuzun) çok sayıda oyuncağı varsa, evinizi düzenli tutmak için onları bir yerde saklamak isteyeceksiniz.

Bir çadır bunu yapmanın harika bir yoludur, çünkü köpeğiniz istediği zaman oyuncaklarını almaya gidebilir, ancak onlarla oynamayı bitirdikten sonra onları hızlı ve kolay bir şekilde geri atabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti

Kediler tuvaletlerini yaparken genellikle biraz mahremiyetten hoşlanırlar ve bir kedi köpek çadırı , kedi tuvaleti için harika bir küçük alan sağlayabilir.


Güneşlik

Köpeğinizle havuz kenarında veya arka bahçenizde takılmaktan hoşlanıyorsanız, ona takılmak için gölgeli bir yer vermek için bir oyuncak yatağı kullanabilirsiniz.

Teepee House çadırlarının çoğu, taşınması kolay olacak kadar hafiftir ve hatta açık bir şekilde iç mekan veya dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır.Taşınabilirlik


Köpeğiniz ürkek ve çekingense, bilmediğiniz yerlere seyahat ederken Teepee House çadırını yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Bu ona, yeni çevresine alışırken saklanabileceği güvenli ve tanıdık bir yer sağlayacaktır. Teepee House çadırını bu şekilde kullanmayı planlıyorsanız, sopalarımızın 2 parça haline gelip kolayca valize giriyor olmasınıda bilmelisiniz.Aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizle ilgili her şeyi bize bildirin.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page