top of page

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ;

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı. İşlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka pos sistemnine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri E-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Sistemimiz hiçbir zaman girdiğiniz kredi kartı bilgilerini saklamak veya kaydetmez. Dolayısıyla kredi kartı numaranızı hiçbir zaman bizde dahil olmak üzere hiç kimseye göstermemiş olursunuz. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir. Sitemiz müşteri hizmetlerine, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız.E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Şirketimiz e-postalarınızdan aktarılan güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

Veri Güvenliği;

Alışveris yaparken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz.Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlenleri ve sitemizin siparişin sayfasında sile ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 BIT SSL standartlarında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan niteliktedir.Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin HTTP: //.. biçiminde değil, HTTPS: //.. Biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Banka Güvenliği;

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir.   Sözkonusu güvenliğin çok sayısa bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

CVC2 Nedir?

CVC2 numarası kredi kartınızın arkasında bulunan rakamın son üç hanesidir. Kartın manyetik şeridine yazılmayan bu numara sayesinde kredi kart numaranız ele geçirilse bile CVC2 numarası gizli kalacağından kartınız isteğiniz   dışında kullanılamaz. İşlemin daha güvenli olması için işlem sırasında sizden bu numaranın girişini yapmanız istenmektedir

bottom of page